AMD, Ryzen AI 100 Strix Point Serisini Tek İsim Altında Birleştirecek, H/HS/U Alt Serisine Son

AMD Ryzen AI 100 Strix Point serisi, 15 ila 45W TDP aralığını kapsayacak, H/HS/U alt serisi planlanmıyor. Lenovo Ürün Müdürü, AMD’nin çeşitli TDP aralıklarını kapsayan tek bir (HX?) marka lehine Ryzen H/HS/U isimlendirmesini bırakacağını iddia ediyor.

Çin sosyal medya platformu Weibo’da bir Lenovo ThinkBook Ürün Müdürü, AMD’nin bir sonraki sürümden başlayarak ürün adlandırmasını değiştirmeyi ve basitleştirmeyi planladığını açıkladı.


Weibo’daki Gönderinin İngilizce Hali Kaynak: VideoCardz

Bu iddia ASUS’un yaklaşan Vivobook S 16 dizüstü bilgisayarında Ryzen AI HX 170 işlemciyi kullanmayı planladığı bilgisinin ardından geldi. Görünüşe göre Zen5 mimarisiyle desteklenen AMD Strix Point serisi için yeni isim HX olacak. 100U (15W), 100H (35W) ve 100HS (45W) gibi çeşitli alt serileri kullanmak yerine yeni seri HX 170 gibi tüm TDP aralıklarını kapsayan tek bir ürün adına sahip olacak.

Sonuç olarak bu yeni SKU adlandırmasının gerçekten daha basit olacağı ancak aynı zamanda müşterilerin SKU’lar arasında ayrım yapmasının çok daha zor olacağı anlamına geliyor. Şimdiye kadar bu değişikliği doğrulayan bir şey görmedik ancak sızıntılar zaten Ryzen AI HX 170 SKU’sundan ve Ryzen AI 165 modellerinden bahsediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir